Nasze akcje

Tutaj znajdzie się krótki opis każdej akcji zachęcający do odwiedzenia ich podstron z galeriami i szczegółami.

Polibuda Open Air – Jest to nasze jedyne, a zarazem największe wydarzenie plenerowe, które co roku gromadzi mnóstwo studentów Politechniki Poznańskiej. Nasz festiwal jest drugim co do wielkości studenckim wydarzeniem w Poznaniu. Na każdym POA możecie pobawić się przy dobrej muzyce oraz posmakować adrenaliny skacząc na bungee. Na naszej scenie wystąpiły już takie gwiazdy jak Luxtorpeda, Łąki Łan, Monika Brodka, Poparzeni Kawą Trzy, Farben Lehre oraz Abradab+Joka.
Świeże informacje znajdziecie na fanpage FB Polibuda Open Air oraz na stronie POA
Z POA ściśle związany jest zawsze…

Akademicki Przegląd Muzyczny – Na bazie tego przeglądu dla studenckich kapel, wybieramy najlepsze zespoły, którym dajemy szansę występu przed największymi gwiazdami POA.

„Karpicko”  – To organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Poznańskiej od 2006 roku Obóz Integracyjno-Szkoleniowy dla Roku „0” Politechniki Poznańskiej. Obfituje on w wiele atrakcji, w tym szkoleń i warsztatów, a także konkursów, zadań i imprez integracyjnych. W ubiegłorocznej, IX edycji przeprowadzone zostały m.in. warsztaty teatralne, zajęcia Muay Thai oraz Rugby, integracyjne zawody drużynowe (m.in. w piłkach BodyZorb) oraz szkolenia nt. studiowania na Politechnice Poznańskiej. W trakcie obozu Uczestnicy mieli także szansę uczestniczyć w panelach z przedstawicielami Wydziałowych Rad Samorządu Studentów, dotyczących ich Wydziałów, oraz spotkać się z przedstawicielami Kół Naukowych oraz Władzami Uczelni.

Savoir Vivre – Są to szkolenia prowadzone przez Pana Michała Brzóskę, Kierownika Sekretariatu Prorektorów naszej Uczelni, które cieszą się ogromną popularnośćią. W trakcie serii wykładów, Studenci uczą się zachowań zarówno w sytuacjach codziennych, jak i w tych rzadziej spotykanych. Poruszane są więc zasady korzystania z windy osobowej, ale także reguły panujące w trakcie wielogodzinnych, oficjalnych wieczorów; przedstawiane są wzory listów oficjalnych i nieoficjalnych, sposoby ich adresowania i doręczania, a także tajemniczy skrót „R.S.V.P.” widniejący na niejednym zaproszeniu. Po ukończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – W okresie zimowym (druga niedziela stycznia) największą akcją jest stworzenie Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej. Jest to największy Sztab w całej wielkopolsce, który gromadzi blisko 800 wolontariuszy oraz ponad 70 osób w samym Sztabie. Co roku wkładamy wiele serca, czasu i sił w przygotowanie jak najlepszego zaplecza dla wolontariuszy. Naszym znakiem jest także scena na pl. Adama Mickiewicza, gdzie odbywają sie koncerty.
Świeże informacje znajdziecie na fanpage FB Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej

Juwenalia Poznań – Największy Festiwal w Wielkopolsce, stworzony głównie dla studentów. Cztery dni wspaniałej zabawy podczas koncertów i całej gamy innych atrakcji, przygotowanych specjalnie dla Was.Festiwal jest tworzony przez uczelnie poznańskie, zrzeszone w Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich(PSSUP) oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznańskich (SSNUP). Atmosfera Juwenaliów jest co roku niepowtarzalna. Na naszej scenie gościły gwiazdy polskie, jak również i zagraniczne. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać wykonawców takich jak: Kult, Strachy Na Lachy, Nosowska, Hey, Grubson, Brodka, Apollo 440, Ray Wilson i inni.

PoliPaczka –  Oto nazwa niespodzianki, którą witamy nowo przyjętych na Politechnikę Poznańską Studentów! Wszyscy obecni na Spotkaniu Organizacyjnym swojego kierunku otrzyują paczkę pełną niespodzianek, w której znajduje się…

Kalendarz Akademicki – Tworzony z myślą o lepszym zagospodarowaniu czasem studentów. W środku poza samym kalendarzem znajduje się zawsze garść informacji o Uczelni, sporo ciekawostek, którymi można później zabłysnąć, oraz wiele rozrywek na długie i nudne przerwy.  Sama agenda wzbudza spore poruszenie pośród braci studenckie, a dzięki temu też możemy zaktywizować studentów do…

Akcja Ankietyzacja – Doskonale wszyscy wiedzą o istnieniu eAnkiety na koncie studenta. Dzięki tej ankiecie mogą rzetelnie oceniać pracę prowadzących. Studenci nie zawsze chcą wyrazić swoje zdanie, dlatego pomagamy im ustawiając stanowiska komputerowe, gdzie mogą wypełnić ankietę.

KiciKici Party – Klubowe otrzęsiny dla studentów Politechniki Poznańskiej. Najlepsze co może być na początku roku akademickiego, żeby poczuć pełnię życia studenckiego. KiciKici jest imprezą przebieraną, gdzie można wykazać się inwencją na strój w danym temacie.

3Color Party – Kolejna z jesiennych, dużych imprez klubowych. Charakterystyczne dla tej imprezy są opaski na rękę, oczywiście w trzech kolorach. Każdy kolor oznacza inny status.

Konfrontacja Umysłów Ścisłych (KUŚ) – To akcja, która wypełnia idealnie lukę między szkoleniami, a organizowanymi przez nas imprezami. To tu, wraz ze swoimi znajomymi, możesz stanąć do walki o tytuł najtęższego umysłu Politechniki Poznańskiej w rozgrywce utrzymanej w klimacie teleturnieju.

Akcja „Wietrzenie Szaf” – Oprócz możliwości wzbogacenia zawartości swojej szafy o nowe kreacje istnieje niepowtarzalna okazja podszkolić się w zakresie mody, urody i zdrowego trybu życia. Udowodniamy, że Dziewczynom z Politechniki moda jest tak samo znana, jak budowa przekładni pasowej!

Bezpieczne Praktyki i Środowisko –  To bezpłatny, certyfikowany cykl szkoleń oraz warsztatów przygotowujących przyszłych praktykantów, stażystów oraz absolwentów podejmujących pracę. Szkolenia poświęcone są tematyce m.in: prawa pracy, BHP, ochronie przeciwpożarowej, organizacji bezpiecznej pracy, pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych oraz dozorowi urządzeń technicznych. Szkolenia prowadzą wykwalifikowani prelegenci, a tematy o których mówią nie znajdziecie w programach nauczania szkół wyższych. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat wydawany w języku polskim oraz angielskim.

Akcja Mikołajki – Mały powrót do dzieciństwa dla tych co wierzą w św. Mikołaja. W okolicy 6 grudnia na terenie Politechniki Poznańskiej można spotkać mikołajów, śnieżynki czy elfy, które rozdają odrobinę słodyczy na ten mroźny ciężki czas jakim jest grudzień.

Dzień Kobiet – Mimo iż Politechnika kojarzy się z mężczyznami to znajdziemy tu spore grono pań.
W związku z ich świętem samorządowi panowie rozdają tulipany oraz uśmiechy.

Polibój – Rozgrywki pomiędzy drużynami złożonymi ze znajomych, składające się z różnych konkurencji mających na celu animację czasu wolnego studentów oraz ich wzajemną integrację i współzawodnictwo.

Poznaj Swoją Polibudę (PSP) – gra miejska mająca na celu zapoznanie studentów Politechniki Poznańskiej z campusami naszej Alma Mater. Uczestnicy gry zwiedzają takie miejsca jak Kampus Strzelecka, Rektorat, czy Nieszawska, gdzie czekają na nich zadania wymagające od nich wielu wiedzy i umiejętności.

Kursy Samoobrony dla Kobiet – We współpracy z poznańskimi trenerami sztuk walki, uczymy piękną część naszej uczelni jak poradzić sobie w przypadku zagrożenia ich zdrowia i życia.